Dość dużej części naszych pacjentek brakuje jednej lub dwóch prób zajścia w ciążę. Porażki należy traktować jako nieocenione źródło informacji na drodze do sukcesu. Oczywiście, wszystko jest indywidualne, ale zazwyczaj są to dwie pierwsze próby – taktyka się nie zmienia i wykonujemy klasyczne zapłodnienie in vitro. Jeśli ciąża nie zostanie osiągnięta, następnie począwszy od trzeciej próby łączymy takie wzmocnienia w pracy, jak histeroskopia, praca z oknem implantacyjnym, PGT, pracować z rzadkimi czynnikami niezwiązanymi z ciążą. Ważne jest również, aby wiedzieć, że sukces zależy nie tylko od medycyny, ale także z nastroju psychicznego, czego często brakuje po porażkach, ale można go przywrócić, współpracując z psychologiem reprodukcji.
Nie trać nadziei. Napisz swoje pytania do lekarzy anonimowo w formularzu pod linkiem a my na pewno udzielimy wyczerpującej odpowiedzi
