W zależności od tego, co to za choroba.
- Jeśli to niedoczynność tarczycy (zmniejszenie czynności tarczycy) na etapie kompensacji, łagodne guzki tarczycy bez zaburzeń funkcji, autoimmunologiczne zapalenie tarczycy bez zaburzeń czynnościowych, więc tak.
- Jeśli jest to niewyrównana niedoczynność tarczycy, wtedy najpierw trzeba znormalizować poziom hormonów, a potem zaplanować ciążę.
- Jeśli to tyreotoksykoza (zwiększona czynność tarczycy), wówczas po leczeniu tej choroby należy zaplanować ciążę (leczenie może polegać na tabletkach, może być chirurgiczne, a czas leczenia będzie zależał od rodzaju leczenia)