Care ar trebui să fie temperatura după transferul embrionului?
În mod normal, temperatura corpului ar trebui să fie de 36,5-36,9. Cu toate acestea, în a doua fază, temperatura poate crește până la 37,4. Ideea este că, că substanţa progesteron este prezentă în a doua fază, care are un efect hipertermic. Nu există nicio diferență, este progesteronul corporal sau asta, care se obține din medicamente. Întrucât transferul se face în a doua fază, toate cele de mai sus sunt relevante și pentru transferul de embrioni.
