Drumul Lustdorf, 61, Odesa, Ucraina 0800 750 390 Lun - PT: 9:00 - 17:00, SB: 9:00 - 16:00

tu intrebi - noi raspundem

Astăzi, specialistul în reproducere Nataliya STRECHEN vă răspunde la întrebări

Care ar trebui să fie temperatura după transferul embrionului?

În mod normal, temperatura corpului ar trebui să fie de 36,5-36,9. Cu toate acestea, în a doua fază, temperatura poate crește până la 37,4. Ideea este că, că substanţa progesteron este prezentă în a doua fază, care are un efect hipertermic. Nu există nicio diferență, este progesteronul corporal sau asta, care se obține din medicamente. Întrucât transferul se face în a doua fază, toate cele de mai sus sunt relevante și pentru transferul de embrioni.

Aveți întrebări pentru specialiștii noștri?? Scrie-le anonim la adresa formă și cu siguranță vom oferi un răspuns cuprinzător.

температура після перенесення

Lasa un comentariu